Vabastava hingamise individuaalseansid

Seansi hind 50 eurot

Aega peaks varuma 2,5 – 3 tundiSeansi ülesehitus - alguses umbes 1/3 aega kulub tutvumisele ja rääkimisele, siis tuleb hingamiseosa (klient hingab pikali sooja teki all) ja lõpus maandamine ning seansil kogetu integreerimine.

Vabastav hingamine pakub ka ühekordsel praktiseerimisel lõõgastust ja loob nii füüsilise kui ka hingelise rahulolu. See on hingehoiu praktika, mida on hea teha kord nädalas või vähemalt kord kuus, et hoida enda stressitase madalal ja hing kerge.

Hingamistöö on aastatuhandeid vana ja seda on kasutatud kõikides kultuurides eluenergia liigutamise, teadvuse muutmise ja füüsilise heaolu saavutamise eesmärgil. Indias, Tiibetis  ja Hiinas on välja töötatud hingamisharjutuste süsteemid ( Chi Kung, Tai Chi, Pranajama ), mis on 2000-3000 aastat vanad ja mis on tänapäeval muutunud väga populaarseks tänu sellele, et nad on tõhusad ja efektiivsed. Hõimukultuurides kasutatakse hingamist, et tervendada, saada kontakti esivanemate hingede, kadumaläinud hingeosadega jm. eesmärkidel.

Vabastav hingamine on tuntud veel ka kui teadlik hingamine, intuitiivne hingamine, energia hingamine jne. See on praktiline oskus, mida me saame iga päev kasutada lõdvestuseks, stressi ja pingete maandamiseks, loovuse ja energiataseme suurendamiseks ning oma tervise parandamiseks. Hingamine on peamine vahend oma keha taasloomiseks ja puhastamiseks ning puhtana hoidmiseks. Kui hingame intensiivselt, siis saame rohkem nii hapnikku kui ka eluenergiat ehk praanat, mis hakkab meie kehasüsteemidest energiablokeeringuid eest ära lükkama. Me saame oma kehaga parema kontakti ja lülitub sisse keha isetervenemisvõime. Inimesed võivad hingamisseansil saada väga erinevaid kogemusi, sõltuvalt seisundist ja sellest, mida parajasti vaja on. Mõnikord on kogetakse aistinguid ainult füüsilises kehas. Teine äärmus on elumuutvad vaimsed kogemused, kus oleme kui aatom keset meid läbistavat energiamerd. Siis me ei hinga enam ise, vaid hingus hakkab meid kandma ja hingama ning teadvustame iseennast kui osa tohutu suurest tervikust. Selline kogemus on kui vaimne taassünd, mis aitab oma kehas ja meeles võtta vastu elu ja igavese hinge. See on reaalne ja füüsiline Jumala bioloogiline kogemine. Eesti keel on väga tark, sest sõnad hingamine ja hing on ühe tüvega. Elu jooksul koguneb meil tavaliselt hinge peale asju, millest tahame mõistmise ja teadvustamisega lahti lasta. Meid vangistavad veendumused võivad olla ka alateadlikud. Hingamisele keskendudes tekib muutunud teadvuse seisund, me läheme oma igapäevaselt ajulainete sageduselt ehk tavateadvusest palju sügavamasse seisundisse. Seal on meil kergem asju ülevaatlikumalt näha ja aru saada, kui väikesesse tavaliselt päranduseks saadud veendumuste kasti oleme ennast elama surunud. Kõrgemal teadvustasandil on väga kerge oma elu üle vaadata, võtta vastu uusi otsuseid ja näha uusi perspektiive. Meil on kergem andestada nii endale kui ka teistele ja eluga edasi minna. Näeme selgelt, et kõik kogetu on olnud asjakohane ja elukursuse osa. Me võtame vastutuse oma elu eest ja otsustame ise mida oma ellu loome.

Hingamisterapeudi täielik tähelepanu ja kohalolu on väga oluline. Samuti on oluline turvaline väliste segajateta keskkond. Oluline on ka see, kuidas hingata. Seansil on soovitav hingata sügavalt ja teadlikult sisse ja välja hingates lõdvestuda täielikult. Erineva tulemuse annab ka see, kas hingame läbi suu või läbi nina, kas hingame rindkeresse või kõhtu. Kõik oleneb sellest, millist eesmärki selle seansiga saavutada soovime.

Vabastava hingamise terapeut on toetaja ja tervendava ruumi looja ning inimese protsessi alandlik tunnistaja. Hingaja otsustab kui kaugele ta protsessiga läheb ja milleks ta valmis on. Ometi on hingamisterapeudil suur vastutus, sest ta aitab oma mõtete ning sõnadega luua uut andestusel, usul lootusel ja armastusel põhinevat tegelikkust. Olen mitmeid kordi seanssidel kogenud, et kõik mis ma seansi kestel isegi mõtlen, jõuab sõnumina kohale ka hingajale, kõike ei peagi sõnadesse panema. See kinnitab veelkord, kui palju me inimestena oleme üksteisega seotud ja kui oluline on võtta vastutus ka oma mõtete eest, rääkimata sõnadest.

Kasutan seansil vastavalt oma sisetundele afirmatsioone ehk positiivseid elujaatavaid sõnalisi kinnitusi. Mõnikord jõuab hingaja nn. sõnadeülesesse seisundisse – täielikku tühjusesse, absoluutsesse nullpunkti, kus kirjutatakse ümber eluplaan, võetakse vastu otsus, laetakse alla infopakette. Sellisel hetkel on vaikus parim. Siis olen ma oma palves loova jõu vägeva toime tunnistaja. Veel kasutan seansil vastavalt intuitsioonile poolvääriskive. Teen seansil vastavalt sisemisele äratundmisele ka šamanistlikke praktikaid, et kaitsta ja hoida püha ruumi.

Hingamistöö on mulle puust ja punasena selgeks teinud selle – tee teisele seda, mida sa tahad, et sulle tehakse. 

In La Kesh – mina olen teine sina