Refleksoloogia ehk jalatalla tsooniteraapia


Pärast tsooniteraapia seanssi on tõeliselt hea olemine - täielik maaga ühendatuse tunne ning siin ja praegu kohalolek iseendas, keha tajumine paraneb. 

Ühe seansi hind: 30 eurot

Seanss kestab umbes 60 minutit

Teraapia soovitav sagedus on 1 kord nädalas. 

Võib teha ka ühekordselt, et teada saada oma organismi nõrgad kohad.

Meie jalad, käed, kõrvad jne. on kogu keha miniatuurne mudel, mis kannavad endas infot kogu organismi kohta. Tsooniteraapias kasutatakse jalalaba ja pahkluu piirkonnas olevaid erinevate elundite ja kehaosadega seotud tsoone. Jalgade massaaž võimaldab stimuleerida või lõdvestada kogu keha. Parandab vereringet ja soodustab mürkainete eemaldumist organismist. Kõrvaldab mineraalide ladestused ja soodustab uue energia juurdevoolu. Tasakaalustab organismi ja käivitab keha isetervenemisvõime. Seansi käigus on võimalik teada saada oma nõrgad kohad. Seanss on toniseeriv, tööjõudlust tõstev, vähendab unevajadust, samas aitab unetuse korral. Häid tulemusi annab laste koolikavalude ja kõrvapõletike puhul. Beebide hädade puhul tehakse teraapiat hoopis emale, sest ema ja laps on energeetiliselt üks. Inimese organism tasakaalustab end ise. Terapeut on ainult impulsi andja rollis.

VASTUNÄIDUSTUSED

 • Rasedus ja emakasisene spiraal
 • 3 kuud peale sünnitust,imetamine – organismis liikuma hakkavad jääkained satuvad rinnapiima sisse
 • Pärast suurt operatsiooni 6 kuud, pärast väikest operatsiooni 2 kuud 
 • Infarkt (südame ja aju), südame rasked häired 
 • Kunstliigesed, kunstrinnad (silikoon), siirdatud elundid (1 aasta pärast võib teha), võõrkehad organismis (organism hakkab neid väljutama) 
 • Vähi puhul (võib, kui kolle on algfaasis), keemia- ja kiiritusravi (veresooned on haprad ja mürgid on ladestunud maksa)
 •  Epilepsia - traumaatiline (hormonaalse epilepsia puhul võib) 
 • Väga kehvas seisundis inimesele ei tehta (üleväsimus, ülekurnatus jne.) 
 • Neerupuudulikkus (vahetult pärast dialüüsi all olemist võib teha) 
 • Väga kõrge või madal vererõhk (kui diastoolse ja süstoolse rõhu vahe on 10 -20 mm Hg, siis ei tohi teha - eluohtlik kuna süda ei lõõgastu) 
 • Ägedad nakkushaigused

MILLEL PÕHINEB JA KUIDAS TOIMIB?

Tsooniteraapia alustalad on anatoomia, füsioloogia, patoloogia ja imunobioloogia ehk teadmised inimkeha funktsioneerimisest, haiguste tekkimisest ja sellest, kuidas tekkinud tasakaalutust korrigeerida. Oluline on terviklikkuse printsiip – kui organismis on midagi korrast ära, siis on tasakaal rikutud kogu tervikus. Ühte sümptomit või valu saab ravida ainult terviklikult, töötades süstemaatiliselt läbi kogu keha punktid jalgadel. Vajutades näiteks maksa piirkonda jalal saadame signaali maksa ja kui seal on mingi kõrvakekalle, liigub signaal refleksikaart mööda seljaajusse ning sealt aju autonoomsesse närvisüsteemi. Ajust saadetakse häiret parandav signaal tagasi maksa.

Esimese teraapiakorra ajal tuntav valu on märk organismi häireseisundist. Valu võib tuleneda mõne elundi üle- või alatalitlusest, pingetest (lihaspinge või stress), keha ülekoormusest. Valu võib anda märku algavast või juba olemasolevast haigusest. Kui organism on tasakaalus ja terve, siis valu tavaliselt ei tunta.

Eestis ei ole terapeudil õigus diagnoosida, kuid ta võib tähelepanu juhtida võimalikele kõrvalekalletele, mida saab arstidel paluda kontrollida.

Seansi järel võib tekkida erinevaid reaktsioone. Enesetunne võib alguses ajutiselt halveneda, kuid see on ainult märguanne, et teraapia toimib. Samal päeval ei ole soovitav teha teisi tugevat mõju avaldavaid teraapiaid (nõelravi, mudaravi jne.), sest organismi ei tasu üle koormata. Mida parem on tervislik seisund ja mida värskem on haigus, seda kiiremini tsooniteraapia aitab. Krooniliste haiguste leevendamiseks ja raviks kulub rohkem seansse.

Mõjutatakse refleksitsoone, mis on veidi laiem mõiste kui akupunktuuris kasutatavad massaažipunktid. Meie keha läbib 10 vertikaalset tsooni, neist 5 vasakul ja 5 paremal kehapoolel. Tsoonid algavad pealael ja kulgevad läbi keha kuni jalatallani. Iga elund asetseb ühes nendest tsoonidest ning on ühendatud jalal paikneva tsooniga, mis on värav organismi energiasüsteemi. Ravimeetodi tõhusust võib ometi seletada ka asjaoluga, et paljud meridiaanid läbivad jalalaba. Jalgades on palju närvilõpmeid, mis on selja- ja peaaju vahendusel ühendatud kõikide kehapiirkondadega. On veel üks põhjus miks tehakse massaaži just jalgadele – jalgadel on kokkupuude maa energiatega. Peal on aga kokkupuude universumiga. Inimkehas paiknevad närvid on nagu elektrijuhtmed. Maa, jalataldade, pea ja universumi vahel toimub pidev vooluringlus. Kui avaldame jalgadele mõju, avame seal olevad blokeeritud energiakanalid ja taastame loomuliku energiaringluse.

Veidi minust:

Õppisin jalatalla tsooniteraapiat aastatel 2000 – 2001 soomlasest õpetajalt Heikki Lehtolalt, kes omakorda oli norra kuulsa tsooniteraapia koolkonna looja Charles Ersdali õpilane. Aastal 2002 – 2003 tegin läbi ka 200 tunnise anatoomia, füsioloogia ja patoloogia kursuse.