Osalejate seminarijärgsed arvamused.

Ilmunud ajakirjas ÜKS, oktoober/november 2007

- Vahur Kell, teemeister

Minu seminari kogemus oli:

Teadvustav: see seminar oli inimatribuudi e. mõttekeha, emotsionaalkeha ja füüsilise keha austava koostoimimise manifestatsioon ühe õhulise inimese, Jasmuheeni kujul.

Hirmutav:kui mõtete ja füüsilise keha vahel on lõhe, ent inimene siiski loobub toidust-veest, on tervisekahjustus selles kehapiirkonnas, mida me oma tähelepanuga piisavalt austanud pole, paratamatu.

Julgustav: see on võimalik!

Õpetlik: küsi ja sulle antakse. Juhul, kui on oskus küsimusi terviklikult formuleerida, kui on oskus inimatribuudi tervikut kasutada.

Küsimused: kas tõesti puuduvad inimvõimetel piirid ja kui kaugele olen valmis nihutama omi piire mina?

Vastused: tõenäoliselt piirid puuduvad ehk piirid nihkuvad kogu aeg nii või teisiti. Oluline on vaid see, kuhu suunas ja kes neid nihutab.

 

- Karin Lilienberg, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud

Seminaril viibides polnud mul mingeid takistusi seda vastu võtta, kuid kommenteerides olen teadurina harjunud väljendama mõtteid, mida suudan teaduslikult põhjendada. Antud teemat (praanast toitumine) ma nii palju ei valda, et teaduslikku tõestust välja tuua, kuigi selle kohta on kirjandust piisavalt. Saan lihtsalt öelda, et usun, see on võimalik.

Kui Jasmuheen ise midagi tõestada püüdis, tsiteeris ta dr Deepak Choprat, kellelt ta teaduslik põhjendus tulenes. Jasmuheen on leidnud tasakaalu iseendas nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt ja suhtub kõigesse tänulikkuse ja armastusega.

 

- Laur Lumet, EBS-i õppejõud, jahtkapten, suhtlemise ja mõttejõu kasutamise koolitaja, vabastava hingamise õpetaja, www.vabanemine.ee

Tänaseks olen valgustoitumist õppinud juba umbes 200 päeva. Enamiku ajast tarvitan vedelikke - mulle sobivad aluselised ja suhkruta veega lahjendatud mahlad. Oli ka periood kus tarvitasin köögivilja keeduleent ja lahjendatud avokaado püreed. Vahel keha küsib süüa. Näiteks ühel maikuu päeval võtsin külmikust topsi sulatatud juustu ja sõin ära. Järgmisel päeval ostsin veel kolm topsi ja sõin täie mõnuga. Sellistele päevadele järgneb enamasti neli päeva ilma söögi ja joogita.

Jasmuheen ütleb, et praanatoitumise praktiseerimiseks peab olema vähemalt 51% karmast puhastatud. Samas on tähtis ka sisemine juhendamine. Inimesed, kes alustavad seda teed vaid tahtejõuga, võivad end kahjustada. Minu jaoks on valgustoitumine osa vabanemisprotsessist. Naudin sisemist rahu, mis tuleneb teadmisest - näljasurma hirm on ületatud, olen saavutanud kontrolli maitsemeele üle.

Ometi on palju inimesi, kes seda ei mõista. Jasmuheeni sõnul on neil õigus, kui väidavad, et söömata ei ole võimalik elada, sest nende inimeste teadvuse seisund on beeta tasandil. Sel tasandil on söömine loomulik ja vältimatu tegevus. Teadvuse tõusul deeta tasandile on võimalik toituda praanast. Veepõhised rakud muutuvad valguspõhiseks.

Jasmuheen on oma õpetusega toonud inimestele imelise võimaluse valguse teel liikumiseks. Ei saa öelda, et see just kõige kergem tee oleks, aga efektiivne küll. Füüsiline ja energikeha saavad väga kiire puhastuse, mis toob kaasa suured elumuutused.